Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 01, 2024, 10:07:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gabinet Przewodniczącego Partii [wolne dyskusje]  (Przeczytany 2218 razy)
Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Marca 03, 2017, 02:39:17 »

Pytanie brzmi, kiedy rozpoczynamy prace? Głównym ich elementem będzie zgromadzenie wszystkich tekstów, poza którym nie powinniśmy mieć raczej szczególnych problemów. Bazę tekstów z Echa Aralii mogę zrobić chćby dzisiaj, skoro i tak postanowiłem mieć w dupie geografię świata hellenistycznego.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Marca 03, 2017, 08:04:21 »

W takim razie będzie dobrze, jeżeli napisałbyś też komentarz do pierwszego tomu. Ja mogę z kolei zająć się drugim.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Marca 03, 2017, 09:34:29 »

Tak zróbmy. Niedawno skończyłem gromadzenie tekstów z Echa wraz z komentarzami. Zostałe mi jeszcze PSN. No i muszę się nieco zastanowić nad kilkoma sprawami redakcyjnymi, niemniej jednak można uznać, że przynajmniej połowa pracy już za mną.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Marca 04, 2017, 10:23:29 »

Jeszcze jedna sprawa - kto będzie wydawcą? Możemy w końcu utworzyć na uniwersytecie instytut wydawniczy, albo też wydawać dzieła monarchosocjalistyczne w ramach Partii. Sam nie wiem, co będzie słuszniejsze, a przecież nie zadzwonimy w tej sprawie do Partii, bo my jesteśmy Partią.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Marca 04, 2017, 01:22:06 »

W tej sytuacji to chyba musielibyśmy zadzwonić do Wielkiego Sternika. Ja proponuję jednak stworzyć wydawnictwo uniwersyteckie, coby UH maksymalnie ożywić. Partia i bez tego stanowi jedno z głównych centrów całej naszej aktywności. Dzieła ściśle związane z monarchosocjalizmem byłyby po prostu objęte patronatem Partii.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Lipca 13, 2019, 11:22:22 »

Myślę, że można powoli zacząć się zastanawiać nad terminem III Zjazdu naszej Partii. Powoli rysuje się też agenda (kwestia łyżeczek, kwestia nieistniejącego s**xu, sprawa organizacji pracy Rządu).
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Lipca 14, 2019, 12:25:41 »

Proponuję zacząć od terminów, co do których wiemy na pewno, że komuś nie będzie pasowało. Są takie?
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Lipca 14, 2019, 09:46:19 »

Ja od 25 lipca do 14 sierpnia będę przebywał w Związku Radzieckim. Od 23 sierpnia do 7 września moje możliwości czasowe będą ograniczone, bo też będę wtedy udzielał wskazówek na miejscu, ale nie całkowicie, o ile wezmę ze sobą laptopa.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Listopada 05, 2019, 01:33:04 »

Niedługo rozpocznie się w Politbiurze dyskusja nad roboczym planem tchnięcia w życie Ludu Szlacheckiego nowego ducha. Czy będziemy potrzebowali nowego wątku, czy zmieścimy się tu albo w sali Politbiura?
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Lipca 27, 2021, 08:05:59 »

Towarzysze. Moi ukochani towarzysze, nadszedł czas by się zjednoczyć! Już wielki Sternik patrzy karnym okiem, już kwitną kwiaty na Weerlandzkich bagnach, już PMOBiści odbyli swą doroczną kąpiel. Wszystkie znaki zwiastuja odrodzenie oraz jeszcze większy sukces ludu szlacheckiego. By wytrawać na tej drodze musimy jednak być czujni i zacięci w naszej miłej Sternikowi walce!

Przygotowałem dwa projekty i bardzo bym prosił by matka nasza Partia obdażyła je swym łaskawym spojrzeniem i udzieliła niezbędnych funduszy.

Uważam że w związku z możliwością pojawienia się nowych obywateli powinna powstać specjalna reedukacyjna plackówka oświatowa przy Pałacu naszego umiłowanego monarchy która wyznaczałaby takiemu nowemu zagubionemu jeszcze obywatelowi właściwy ster, zapoznawałaby ze wszystkim przepięknie obrzydliwymi zwyczajami naszej ojczyzny i uczyła trudnej sztuki przetrwania w niej.

Drugim projektem , troszeczkę powiązanym z tym pierwszym jest utworzenie specjalnego muzeum w stolicy którego kuratorem zostałbym ja. Regularnie przeglądam archiwa działalności ludu szlacheckiego i uważam że wiele z jego wiekopomnych dokonań powinno byc odpowiednio eksponowanych by zachować nasz niepowtarzalny duch non omnis moriar na wieczność, a także pokazać nowym obywatelom jak wspaniałe rzeczy ich czekają jeśli dadzą tylko objąć się ramionami Sternika i Partii.

To jak towarzysze? Pomożecie?
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Lipca 27, 2021, 08:20:03 »

Towarzyszu. Lata doświadczenia wskazują, że nasz monarchosocjalistyczny raj może być szokiem dla ludzi z zewnątrz. Przyzwyczajeni do okrucieństw, nadużyć i bezmyślnego pędu za bogactwem nie mogą się odnaleźć. Dlatego należy przygotować im specjalny program obozów reedukacyjnych ideologicznej reedukacji, która uczyni z nich wzorcowych socjalistycznym monarchistów, gotowych wiecznie służyć Partii i Ludowi Szlacheckiemu. Warto tutaj zawołać sołtysa Gullivera. Jako nowa osoba może dać nam świeżą perspektywę na problemy. Może razem z nim wypracujemy porządny program.

Odnośnie tego archiwum. To rozumiem miałyby być spisane dzieje wątków fabularnych z hiperłączami? To olbrzymia robota.
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Lipca 27, 2021, 08:33:22 »

Nie towarzyszu. W archiwum byłaby wystawiona galeria najciekawszych/najbardziej inspirujących wypowiedzi . Uzyta byłaby technologia skrinów tak by każdy mógł zobaczyć wypowiedź towarzysza z 2013roku w której towarzysz pisał ze ZSKHIW na poważnie jest żałosne , liczy sie tylko "rozpierdol i anarchia". Byłoby smutno gdyby przyszłe pokolenia były pozbawione takich błyskotliwych przemyśleń!
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Lipca 28, 2021, 12:07:35 »

Towarzysze,

szerzej wypowiem się pod wieczór, ale już teraz gratuluję tow. Arbuzowi wspaniałej wizji. Przypomnijcie mi proszę za kilka godzin o tym, że mam tu wrócić.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Lipca 28, 2021, 08:32:59 »

Towarzysze,

zacznę od kwestii szkoły, którą uważam za ważniejszą. Bardzo ważne jest to, abyśmy zrozumieli co widzi kompletny laik, kiedy trafia na nasze cholernie skomplikowane forum. Nie ukrywam, że w tym momencie bardzo liczę na opinie i rady od tow. Guliwera, który ten proces właśnie przeżywa. Jeżeli możecie nam doradzić i powiedzieć wprost jakie macie dylematy, pytania, problemy oraz wskazówki dla nas jako kierownictwa ZSKHiW to będziemy ogromnie wdzięczni.

Moim luźnym pomysłem jest to, aby wciągać ludzi do naszej zabawy za pomocą grupki na fejsbuku, która obecnie ma charakter amatorski, ale zawiera całkiem sporą ilość ludzi potencjalnie zainteresowanych. Chodzi o to, aby w formule do której są przyzwyczajeni przyszli obywatele otrzymywali regularnie ładnie oprawioną porcję wiedzy o tym jak się bawimy w mikronacje i co w tym jest takiego fajne. No i rzecz jasna dlaczego akurat warto wybrać ZSKHiW (a wbrew pozorom zalet mamy sporo, bo młodzi ludzie nie będą lgnęli do kijwdupnych molochów tylko gdzieś, gdzie można pośmieszkować). Oczywiście poza tym dobrze byłoby wyznaczyć miejsce-wademekum na forum i tu koncept Przejścia Granicznego wydaje mi się nadal aktualny.

Co do muzeum to jak najbardziej jestem za. Postaram się pomóc przy otoczce, ale najpierw pytanie podstawowe: pod co to podepniemy? Instytucja gubernialna (bo w stolicy)? Instytucja partyjna? Rządowa? Prywatna?
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Sołtys Gnojna Gulliver 'Goose' de Juus
Sołtys Gnojna, Baron ZSKHiW, Ludowoszlachecki Komisarz Spraw Wewnętrznych
Przodownik
**

Posłuch 5
Offline Offline

Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Lipca 28, 2021, 09:23:10 »

Wydaje mi się, że przydałby się jakiś lepszy, aktualny FAQ, który poruszałby kwestie takie jak:

Czym są mikronacje? Po co to i dla kogo? Jaki ustrój panuje w ZSKHiW? Jaka jest hierarchia (konkretne osoby)? Najważniejsze prawa.

Czy i gdzie można się osiedlić (tu np. lista gmin wolnych do zagospodarowania)? Czy i jak można stworzyć nową gminę/osadę/zamek/cokolwiek? Może jakaś lista ważnych, zajętych nazw.

Na jakich zasadach funkcjonują firmy? Jak działają pieniądze?

Skrót najważniejszych elementów z lore'u, np. czym są biedaszyby?

... i inne, takie mi na razie przyszły do głowy.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 20 zapytaniami.