Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 18, 2024, 04:03:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: II Obrady Parlamentu III kadencji  (Przeczytany 2544 razy)
Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« : Lutego 04, 2012, 10:58:07 »

http://www.youtube.com/watch?v=Cn2XPRPmYF0
śpiew ludowy

Towarzysze!

Kolejne obrady Parlamentu III kadencji to zapowiedź przyszłości. Nie wiemy jaka będzie, lecz miejmy nadzieję iż pod przywództwem nowego premiera najbliższy okres nie będzie przypominał czasu obecnego, kiedy Ojczyzna nasza przeżywa kryzys aktywności. W porównaniu z innymi mikronacjami nasz spadek nie jest zbyt straszny, aczkolwiek martwi mnie liczba aktywnych obywateli. Być może jest to spowodowane względami realnymi. Tak czy inaczej to jest nasz największy problem. Przed nowym rządem stoją wielkie wyzwania, ale wszak jest to rzeczą normalną. Pierwszy rząd budował ZSKHiW, drugi musiał określić szczegółowo zasady funkcjonowania, III  budował kraj na nowym forum, IV budował kraj na nowym forum, IV przełamał wielką barierę, V musiał stanąć oko w oko z kolejnym atakiem hackerskim i błędami poprzedników zaś obecny.... Proponuję poczekać na ex pose.

Mam nadzieję, iż tradycyjnie obrady Parlamentu rozbudzą kraj do działania.

Archibokasso...
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2012, 01:57:22 wysłane przez Arkadiusz II Filip » Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lutego 04, 2012, 07:52:43 »

Towarzysze!
Ciężko mówić o kryzysie aktywności kiedy choć ciągle pod progiem jesteśmy blisko tysiąca postów miesięcznie. Oczywiście mamy problem z ilością obywateli, ale Parlament nie ma na to bezpośredniego wpływu. Niestety, patrząc na aktualną ilość oczekujących podmiotów pracy Parlamentu mogę z całym przekonaniem powiedzieć, iż obywatele stracili zainteresowanie tworzeniem nowego prawa. Jako Archibokassa Parlamentu planuję stworzenie specjalnych komisji mających się zająć ważnymi kwestiami takimi jak kodeks karny czy język zwykłych ppP, a także dokończyć Reguły Parlamentu. Skromne to plany, lecz możliwe do zrealizowania.
Nie mam zamiaru się rozpisywać, nie na moją przemowę wszyscy czekają. Panie Premierze! Proszę wygłosić Exposé!
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Krzysztof Septimus
Markiz
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 1125



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lutego 05, 2012, 05:52:25 »

Towarzysze!

Na wstępie przepraszam, że trochę trzeba było zaczekać dłużej na moją przemowę.

Oto rozpoczynają się pierwsze obrady Parlamentu, kiedy mamy już nowy rząd. Cieszę się, że naszej mikronacji nie dotknął jeszcze kryzys aktywności. Niedopuszczenie do tego, aby zapanował w ZSKHiW będzie jednym z zadań jakie staną przed nowym rządem. Skoro mowa o aktywności to zamierzam jeszcze bardziej uskutecznić współpracę pomiędzy komisariatami. Niedługo zamierzam wydać odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie.

Dużo już zrobiono, jak wymieniał Król, ale ciągle jest jeszcze trochę rzeczy do usprawnienia.W czasie obecnej kadencji planowane jest wprowadzenie nowej wersji konstytucji, lecz na razie nie ma żadnych konkretów do przedstawienia na ten temat. Może się zatem to przesunąć na następną kadencję. Myślę, jednak, że nam się uda, ale niczego tutaj nie obiecuję. W każdym razie prace nad nią są prowadzone.

Jak już wspomniałem przed głosowaniem w sprawie wotum, głównym hasłem, który będzie nam przyświecał jest: Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Rozwój i aktywność są ze sobą bardzo mocno związane, dlatego dbając o aktywność będziemy dbać o rozwój ZSKHiW. Będziemy kontynuować projekty, które rozpoczęto jeszcze podczas, gdy u władzy był poprzedni rząd. Myślę, że nie ma nic w tym złego, bo zamykanie ich tylko dlatego, że zrobił to poprzedni rząd byłoby głupotą. Jeśli tylko pojawią się jakieś dobre pomysły reform, na które wpadniemy podczas naszej kadencji, to będziemy dążyć do ich wprowadzenia.

Można zauważyć,że nowy komisarz ds Wewnętrznych, Andrzej Swarzewski zaczął aktywnie działać, praktycznie od razu po objęciu urzędu. Bardzo kontrastuje ze swoją poprzedniczką i to pozytywnie. Trzymajmy kciuki, żeby było tak dalej! Mam nadzieję, że reszta rządu również nie pozostanie w tyle.

Pragnę podziękować głęboko tym, którzy nam zaufali, a w szczególności Królowi. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy Was i uda nam się stawić czoła wyzwaniom, które mogą nam stanąć na przeszkodzie. Obiecuję, że będziemy starali się pracować najlepiej jak potrafimy i możemy.
Zapisane

Stariec Dworu i Dowódca Gwardii Monarszej
Przewodniczący Patriotycznej Unii Sukcesu "Swoboda"
Właściciel Vergen, pan na Kreisdorf
(-) płk doc.Krzysztof markiz Septimus

Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch -1
Offline Offline

Wiadomości: 3988



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lutego 06, 2012, 11:24:12 »

Cytuj
Można zauważyć,że nowy komisarz ds Wewnętrznych, Andrzej Swarzewski zaczął aktywnie działać, praktycznie od razu po objęciu urzędu
A co konkretnego już zrobił?

Ostrzeżenie
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 04:42:47 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Andrzej Płatonowicz Ordyński
Przodownik
**

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 397



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lutego 06, 2012, 12:01:05 »

Cytuj
Można zauważyć,że nowy komisarz ds Wewnętrznych, Andrzej Swarzewski zaczął aktywnie działać, praktycznie od razu po objęciu urzędu
A co konkretnego już zrobił?
Jak na razie nic wielkiego nie zrobiłem, ale proszę zauważyć, że komisarzem jest dopiero około tydzień. Myślę, że organizacja Mistrzostw Hirschbergii i Weerlandu w Skokach Narciarskich, odbudowa trzech szkół, stworzenie systemu dotacji, otwarcie kroniki, stworzenie czata oraz ustalenie budżetu milicji jak na pierwszy tydzień Towarzyszowi wystarcza? Uśmiech
Ale jakby miał Towarzysz jakieś sugestie co powinienem robić to jestem jak najbardziej otwarty na dyskusję.

Ostrzeżenie
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 04:43:00 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Andrzej Swarzewski
"Swarzewski radę Ci odwal się od Kathy." Ignacy Hrabia Zawisza <3
Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lutego 06, 2012, 03:15:59 »

Jako pierwsza rozpatrywana będzie ustawa dot. świąt państwowych. Proszę Archibokassę o ustalenie wszelkich terminów.

Cytuj
USTAWA O ŚWIĘTACH PAŃSTWOWYCH


Art. 1.
1. Święto państwowe rozumie się przez rocznicę szczególnie ważnego wydarzenia w dziejach państwa.
2. Święto państwowe winno być obchodzone w całym kraju.
3. Centralne obchody mają miejsce w mieście stołecznym.
4. Od punktu 3 Król Hirschbergii i Weerlandu może uczynić odstępstwo.
5. Święta państwowe mogą zostać ogłoszone dniem wolnym od pracy.
Nie zostają jednakże wtedy przerwane działania instytucji państwowych.

Art. 2.
1. W Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirschbergii i Weerlandu obowiązują następujące święta państwowe:
a) imieniny aktualnego Monarchy
b) urodziny aktualnego Monarchy
c) 25 maja- święto rewolucji
d) 23 października- dzień monarchosocjalizmu


Art. 3.
1. Samorządy mają prawo ustanawiać święta lokalne.
2. Parlament może uchwalić nowe święta państwowe w ramach poprawki do niniejszej uchwały.

Kilka słów komentarza. W przeciwieństwie do ustawy tow. Mondego moja wersja nie nakłada obowiązku i bierze pod uwagę fakt, iż w dni wolne realnie od nauki/pracy aktywność w ZSKhiW wzrasta. Poza tym moja propozycja określa same święta. Proponuję 4 jednakże proszę o dodanie kilku nowych. Te kilka dat jest zaczerpniętych z czasów I ZSKHiW.
Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Krzysztof Septimus
Markiz
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 1125



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lutego 06, 2012, 09:50:36 »

Myślę, że ustawa ta jest całkiem w porządku, właśnie ze względu punkt 5 w artykule 1. Proponuję dodanie jeszcze do artykułu drugiego w punkcie pierwszym następującego podpunktu:

Cytuj
e) 25 lipca - dzień Kultury Narodowej

Jeśli jeszcze jakieś pomysły świąt przyjdą mi do głowy to je także zaproponuję.
Zapisane

Stariec Dworu i Dowódca Gwardii Monarszej
Przewodniczący Patriotycznej Unii Sukcesu "Swoboda"
Właściciel Vergen, pan na Kreisdorf
(-) płk doc.Krzysztof markiz Septimus

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lutego 07, 2012, 02:36:05 »

Dobry pomysł. Myślę też o dacie powstania III forum jako Święcie Odnowy.

Cytuj
f) 23 października- Dzień Odbudowy
Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Krzysztof Septimus
Markiz
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 1125



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lutego 08, 2012, 07:05:08 »

Wymyśliłem jeszcze następujące święta:

Cytuj
g) 18 marca - Dzień Budzimiryzmu
Cytuj
h) 16 stycznia - Dzień Informacji
Zapisane

Stariec Dworu i Dowódca Gwardii Monarszej
Przewodniczący Patriotycznej Unii Sukcesu "Swoboda"
Właściciel Vergen, pan na Kreisdorf
(-) płk doc.Krzysztof markiz Septimus

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lutego 08, 2012, 08:00:16 »

Nie widzę sensu dodawania kolejnych świąt wyciągniętych pewnie z życia realnego. Świętować należy wydarzenia mające znaczenie dla państwa. Zgłaszam jednak poprawkę usuwającą artykuł 3 paragraf 2. Nie ma on sensu w związku z istnieniem mechanizmu poprawek w zasadach Parlamentu jeśli chodzi o poprawki w debacie, ale również w nowelizacjach obowiązujących uP, gdyż do nich zawsze można je zgłosić. Bubel prawny.Zamykam debatę!
Czas na drugie czytanie:
Art. 1.
1. Święto państwowe rozumie się przez rocznicę szczególnie ważnego wydarzenia w dziejach państwa.
2. Święto państwowe winno być obchodzone w całym kraju.
3. Centralne obchody mają miejsce w mieście stołecznym.
4. Od punktu 3 Król Hirschbergii i Weerlandu może uczynić odstępstwo.
5. Święta państwowe mogą zostać ogłoszone dniem wolnym od pracy.
Nie zostają jednakże wtedy przerwane działania instytucji państwowych.

Art. 2.
1. W Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirschbergii i Weerlandu obowiązują następujące święta państwowe:
a) imieniny aktualnego Monarchy
b) urodziny aktualnego Monarchy
c) 25 maja- święto rewolucji
d) 23 października- dzień monarchosocjalizmu


Art. 3.
1. Samorządy mają prawo ustanawiać święta lokalne.
2. Parlament może uchwalić nowe święta państwowe w ramach poprawki do niniejszej uchwały.

Poprawki:
Króla:
2
Cytuj
f) 23 października- Dzień Odbudowy
Septimusa:
1
Cytuj
e) 25 lipca - dzień Kultury Narodowej
3
Cytuj
g) 18 marca - Dzień Budzimiryzmu
4
Cytuj
h) 16 stycznia - Dzień Informacji
Moja:
5
Cytuj
Usunięcie artykułu 3 paragrafu 2.

Karta do głosowania:
W sprawie ustawy o świętach państwowych postanawiam poprzeć ją/uwzględniając poprawki/1/2/3/4/5/wstrzymać się od głosu/odrzucić ją.
Rozpoczynam głosowanie! Mój głos:
W sprawie ustawy o świętach państwowych postanawiam poprzeć ją/uwzględniając poprawki/1/2/3/4/5/wstrzymać się od głosu/odrzucić ją.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2012, 08:53:02 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Lutego 08, 2012, 08:03:06 »


W sprawie ustawy o świętach państwowych postanawiam poprzeć ją/uwzględniając poprawki/1/2/3/4/5/wstrzymać się od głosu/odrzucić ją.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2012, 08:55:13 wysłane przez Arkadiusz II Filip » Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Krzysztof Septimus
Markiz
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 1125



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Lutego 08, 2012, 08:09:48 »

Oto mój głos:
W sprawie ustawy o świętach państwowych postanawiam poprzeć ją/uwzględniając poprawki/1/2/3/4/5/wstrzymać się od głosu/odrzucić ją.

Chciałem jeszcze tylko wyjaśnić z czego wzięła się poprawka nr.4. Chyba nikt z przedmówców nie zauważył, ale jest to data pojawienia się obecnej strony ZSKHiW. Moim zdaniem powinno to zostać uznane jako święto, gdyż jest to w końcu porządna strona naszego państwa, a długo jej nie mieliśmy. Jest to moim zdaniem dość ważne wydarzenie dla ZSKHiW. Mam nadzieję, że ta uwaga zostanie uwzględniona przez Towarzyszy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2012, 09:27:28 wysłane przez Krzysztof Septimus » Zapisane

Stariec Dworu i Dowódca Gwardii Monarszej
Przewodniczący Patriotycznej Unii Sukcesu "Swoboda"
Właściciel Vergen, pan na Kreisdorf
(-) płk doc.Krzysztof markiz Septimus

Jan Charbuf
Przodownik
**

Posłuch -1
Offline Offline

Wiadomości: 216


Skazany


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Lutego 08, 2012, 08:32:44 »

W sprawie ustawy o świętach państwowych postanawiam poprzeć ją/uwzględniając poprawki/1/2/3/4/5/wstrzymać się od głosu/odrzucić ją.

« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2012, 08:15:31 wysłane przez Jan Charbuf » Zapisane

Banita
Andrzej Płatonowicz Ordyński
Przodownik
**

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 397



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Lutego 08, 2012, 10:33:20 »

W sprawie ustawy o świętach państwowych postanawiam poprzeć ją/uwzględniając poprawki/1/2/3/4/5/wstrzymać się od głosu/odrzucić ją.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2012, 10:41:10 wysłane przez Andrzej Swarzewski » Zapisane

Andrzej Swarzewski
"Swarzewski radę Ci odwal się od Kathy." Ignacy Hrabia Zawisza <3
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lutego 09, 2012, 10:08:39 »

Przepraszam za spóźnienie. Zamykam głosowanie!
Oddano jeden głos wstrzymany, brak głosów przeciw, a głosów za było 4. Parlament uchwalił ustawę o świętach państwowych. Przeszły także poprawki druga, czwarta i piąta.
Czas na kolejny podmiot pracy Parlamentu.
Pełnomocnictwa

Udziela się Królowi Hirschbergii i Weerlandu Czcigodnemu Towarzyszowi Arkadiuszowi Filipowi pełnomocnictw ws. negocjacji z władzami Wolnej Republiki Winktown.

Otwieram debatę! Proszę Króla o uzasadnienie takowych działań.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2012, 11:13:46 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.021 sekund z 16 zapytaniami.