Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 04, 2024, 09:25:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 2. Obrady Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego  (Przeczytany 2064 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« : Lipca 09, 2021, 11:55:58 »

Ludu Szlachecki,
Towarzyszki i Towarzysze,
Kierownicy,

zgodnie z zapowiedzią i bez zbędnych ceregieli w trybie nadzwyczajnym otwieram drugie posiedzenie Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego, w którego skład wchodzą wszyscy Obywatele ZSKHiW, a także chętni cudzoziemcy. Kolektyw pełni tymczasowo rolę Rady Najwyższej ze wszystkimi prerogatywami. Obecnie mamy w planie dwa punkty obrad:

a) projekt nowej ustawy o tytułach honorowych;
b) debatę na temat kwestii obsadzenia stanowiska Premiera ZSKHiW.

Z uwagi na to, że drugi temat jest zdecydowanie mniej ważny proponuję zacząć właśnie od niego. Otwieram zatem debatę tematyczną, która potrwa tyle ile będzie trzeba.

Towarzysze,

wszyscy w coraz większym stopniu odczuwamy nieobecność w miejscu pracy towarzysza Ciecierada Ciecieląga, Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych. Co prawda w pierwszych dniach odrodzenia regularnie i konsekwentnie zapowiadał on swój powrót do sprawowania obowiązków to jednak muszę stwierdzić, że chwilowo straciłem z nim kontakt i ma to coraz poważniejsze konsekwencje jeśli chodzi o zarządzanie państwem. Chodzi o sprawy wagi wielkiej i te paradoksalne: de facto wstrzymane jest prowadzenie polityki zagranicznej, którą mogę prowadzić jako król, ale jedynie we współpracy z rządem. Królewski Bank Lichwy pozbawiony zarządcy nie ma jak otwierać kolejnych kont. Wnioski czy to do samego Towarzysza Premiera czy też do członków Rady Komisarzy pozostają bez rozpatrzenia.

Jakiś czas temu skierowaliśmy kolektywnie drogą prywatną wniosek-propozycję, zgodnie z którym Towarzysz Premier mógłby, w zgodzie z postanowieniami konstytucji, powołać jednego lub dwóch wicepremierów - pełniących obowiązki szefa rządu. Niestety nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Początkowo ja, a także pozostali duchowi przewodnicy Ludu Szlacheckiego w osobach Mistrza Budzimira, Premiera Tysiąclecia oraz Gubernatora Dumbledora opowiedzieliśmy się przeciwko pozbawianiu tow. Ciecieląga urzędu, który ten z takim wysiłkiem sprawował przez wiele lat. Tym niemniej w obecnej sytuacji trzeba powiedzieć wprost -  bez aktywnego rządu nie ruszymy dalej. Bez aktywnego rządu nie będzie niczego, a aktywnego rządu nie będzie bez aktywnego premiera.

W związku z powyższym chodziło mi po głowie kilka różnych pomysłów na rozwiązanie tego problemu. Rozważałem zaproponowanie wprowadzenia możliwości powołania dwóch premierów, jak to miało niegdyś miejsce w Kambodży. Koniec końców chciałbym zaproponować krok najprostszy, a jednocześnie honorowy:

- odwołanie tow. Ciecieląga z funkcji z jednoczesnym wyrażeniem wdzięczności za lata bezcennej pracy, której wyrazem stanie się nagroda wręczona przeze mnie;
- powołanie tymczasowo premiera technicznego, który weźmie na siebie sprawy wewnętrzne i powierzy mi szerokie pełnomocnictwa w zakresie polityki zagranicznej;
- w momencie ustabilizowania się sytuacji, prawdopodobnie po powrocie tow. Ciecieląga, ponowne podniesienie kwestii urzędu premiera i jego wybór na normalnych zasadach.

Pojawiały się głosy, że dymisja tow. Ciecieląga może zniechęcić go do wznowienia aktywności, ale mi się wydaje, a znam go naprawdę dobrze i to od lat dziewięciu, że tak się nie stanie albowiem nie dla chwały urzędów tow. Ciecieląg służy Ludowi Szlacheckiemu. Jednocześnie, ma się rozumieć, podejmę próbę poinformowania go o tej debacie jeszcze dziś.

Osobną, ale także poruszaną już kwestią jest przyszłość urzędu premiera. Padł na przykład pomysł, aby połączyć go z funkcją "szefa Partii", co jest o tyle niejasne, że przecież przewodniczącym Partii jest sam Wielki Sternik, chwilowo reprezentowany przeze mnie jako króla - sekretarza generalnego. Być może faktycznie jednak potrzebna jest jakaś reforma ustrojowa. Póki co pozostawiam ten temat otwarty.

Zachęcam wszystkich członków Kolektywu do wypowiadania się i do wzięcia udziału w opracowywaniu rozwiązania kompromisowego.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Tymoteusz Faradobus
Inzucht - Prinz
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 441


Inzucht-Prinz


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipca 09, 2021, 01:10:37 »

Zgłaszam swą kandydaturę na premiera.
Zapisane

Tymoteusz Aleksy Faradobus herbu Świetlisty Jeleń
Inzucht - Prinz
Przewodniczący Komitetu Głównego HOMO
Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipca 09, 2021, 09:37:57 »

Zgadzam się oczywiście królu ze wszystkim co napisałeś. W obecnej sytuacji demograficznej wydaje mi się że najlepszym kandydatem na Premiera Technicznego będzie Premier tysiąclecia (od tej pory zwany Premierem technicznym tysiąclecia) Gdyż tak ważne stanowisko musi pełnić osoba która jest po pierwsze doświadczonym latami bohaterskiej walki przodownikiem monarchosocjalizmu, a po drugie spełnia kryteria moralne (co wyklucza Mistrza Budzimira, jako notorycznego przestępce regularnie skazywanego wyrokami sądu) By wspomóc go w tej walce proponuje powołanie JE Aleksego Faradobusa na wicepremiera technicznego.
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipca 09, 2021, 10:40:06 »

Ja też jestem za odwołaniem Ciecierada ze stanowiska premiera i wprowadzenia urzędu premiera technicznego. Jeśli potrzeba mogę spróbować wrócić do roli premiera lub wicepremiera.

Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Lipca 10, 2021, 01:56:03 »

W tej sytuacji również będę optował za powołaniem Premiera Tysiąclecia na premiera technicznego. Towarzysz Młynariew ma doświadczenie, zna się na przepisach i tak dalej, drukuje sobie ustawy i wie jak to wszystko działa. Oczywiście kształt przyszłego rządu zależeć będzie od niego, ale ze swojej strony sugeruję właśnie powołanie dwóch wicepremierów zajmujących się sprawami technicznymi, a w praktyce rozpatrywaniem różnego rodzaju wniosków, a także powierzenie mi całości spraw związanych z prowadzeniem polityki zagranicznej - połączenie kompetencji królewskich i rządowych da mi dosyć dużą swobodę działania, oczywiście pod auspicjami szefa rządu, który pozostaje głównym kreatorem.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lipca 10, 2021, 02:58:59 »

Aha, no i proponował będę przyjęcie uchwały o treści następującej:

Cytuj
U C H W A Ł A
Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia .. .. ....

w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych ZSKHiW

Artykuł 1.

Na mocy artykułu 26 Konstytucji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu odwołuje się tow. CIECIERADA CIECIELĄGA ze stanowiska Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

Artykuł 2.

Uchwała wchodzi w życie w momencie publikacji w Katalogu Praw Wszystkich.

W momencie wejścia w życie uchwały będzie możliwe zgłaszanie kandydatur, które powinno w mojej opinii potrwać 24 godziny. Następnie będziemy mogli szybko i sprawnie wybrać nowego premiera.

Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę Towarzyszy na to, co o powołaniu (lub niepowołaniu) premiera mówi nasza konstytucja:

Cytuj
ROZDZIAŁ IV.

Art. 26.
1. Władzę wykonawczą i administracyjną w Socjalistycznym Królestwie sprawuje Rada Komisarzy Narodowych.
2. Radzie Komisarzy Narodowych przewodniczy Przewodniczący, zwany także Premierem. Premiera wybiera na czas swojej kadencji Rada Najwyższa ZSKHiW większością głosów spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów. Zwyczajowo Premier sprawuje swój urząd do czasu powołania następcy.
3. Premier może zostać odwołany przez Radę Najwyższą ZSKHiW przed zakończeniem kadencji.
4. Parlament ma możliwość niepowoływania Premiera. Wówczas jego obowiązki sprawuje Przodownik Rady Najwyższej ZSKHiW.

Art. 27.
Rada Komisarzy Narodowych:
-dba o dobre imię oraz interesy Socjalistycznego Królestwa, a także Jedynej Legalnej Partii oraz o równość Ludu Szlacheckiego;
-troszczy się o umocnienie ustroju monarchosocjalistycznego;
-spełnia wszelkie zachcianki Ludu Szlacheckiego;
-kieruje polityką wewnętrzną i zagraniczną, w tym uczestniczy w nominacji przedstawicieli zagranicznych Socjalistycznego Królestwa;
-nadzoruje administrację oraz finanse państwowe;
-ustanawia i wykonuje budżet państwowy, a także sprawuje pieczę nad bankiem centralnym;
-zgodnie z prawem centralnym i lokalnym nadzoruje działanie władz samorządowych oraz współpracuje z nimi;
-sprawuje nadzór nad siłami zbrojnymi Socjalistycznego Królestwa;
-jest odpowiedzialna za sprawy obywatelskie oraz ogólny porządek i moralność wśród Ludu Szlacheckiego;
-sprawuje czułą opiekę nad rozwojem gospodarki i kultury Ludu Szlacheckiego oraz Socjalistycznego Królestwa;
-utrzymuje stały kontakt z Ludem Szlacheckim;

Art. 28.
1. Kompetencjami i obowiązkami Rady Komisarzy Narodowych dysponuje Premier, który jest uosobieniem władzy wykonawczej. Premier może zlać część swej władzy na członków Rady Komisarzy Narodowych, zwanych dalej komisarzami. Komisarze mogą zostać odwołani przez Premiera, bądź też przez Radę Najwyższą ZSKHiW.
2. Komisarzy powołuje Premier. Premier ustanawiając nowy urząd w ramach Rady Komisarzy Narodowych zobowiązany jest określić w sposób szczegółowy jego kompetencje.
3. W przypadku powołania komisarzy Premier w dalszym ciągu dysponuje wszystkimi kompetencjami Rady Komisarzy Narodowych.

Art. 29.
Rada Komisarzy Narodowych odpowiada przed Radą Najwyższą ZSKHiW, Ludem Szlacheckim oraz Jedyną Legalną Partią.

Szczególnie pragnę zwrócić uwagę na dwa aspekty:

a) konstytucja przewidziała możliwość niepowoływania premiera - wówczas funkcję szefa rządu pełni przodownik Rady Najwyższej - w obecnej chwili jego obowiązki pełnię obecnie ja jako przewodniczący Kolektywu, ale tę kwestię trzeba by doprecyzować.
b) konstytucja stwierdza, że "Zwyczajowo Premier sprawuje swój urząd do czasu powołania następcy." Sformułowanie to daje jednak pewne pole do popisu i również wymaga doprecyzowania. Mimo to w mojej opinii istnieje możliwość, abym do czasu wyboru nowego premiera na kilka dni przejął obowiązki szefa rządu wykorzystując fakt, że przewodniczę obecnie parlamentowi. Będzie to w pewnym sensie chwilowa dyktatura, ale i ciekawe zjawisko.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lipca 11, 2021, 01:35:02 »

Ekhm, Towarzysze?
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 2847



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lipca 12, 2021, 11:45:09 »

Ekhm, Towarzysze?

Doskonała robota Towarzyszu Królu, jesteśmy za.
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Tymoteusz Faradobus
Inzucht - Prinz
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 441


Inzucht-Prinz


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Lipca 12, 2021, 01:06:02 »

Również jestem za.
Zapisane

Tymoteusz Aleksy Faradobus herbu Świetlisty Jeleń
Inzucht - Prinz
Przewodniczący Komitetu Głównego HOMO
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Lipca 12, 2021, 01:54:24 »

Towarzysze,

poddaję zatem uchwałę pod głosowanie. Wprowadziłem autopoprawkę, która precyzuje, że wybory nowego premiera rozpoczną się bezpośrednio po podjęciu uchwały.

Cytuj
U C H W A Ł A
Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia .. .. ....

w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych ZSKHiW

Artykuł 1.

Na mocy artykułu 26 Konstytucji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu odwołuje się tow. CIECIERADA CIECIELĄGA ze stanowiska Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

Artykuł 2.

Niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej Uchwały Szlachecki Kolektyw Decyzyjny przystąpi do procedury wyboru nowego Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

Artykuł 3.

Uchwała wchodzi w życie w momencie publikacji w Katalogu Praw Wszystkich.

Zarządzam głosowanie, które potrwa do dnia 14 lipca, do godziny 15:00.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2021, 01:57:05 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lipca 12, 2021, 02:36:49 »

Jestem za
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Tymoteusz Faradobus
Inzucht - Prinz
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 441


Inzucht-Prinz


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Lipca 12, 2021, 06:30:57 »

ZA.
Zapisane

Tymoteusz Aleksy Faradobus herbu Świetlisty Jeleń
Inzucht - Prinz
Przewodniczący Komitetu Głównego HOMO
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Lipca 12, 2021, 06:57:58 »

Jestem rzecz jasna za!
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 2847



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Lipca 12, 2021, 07:10:25 »

Za
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Lipca 15, 2021, 10:23:19 »

Głosowanie dobiegło końca.

Głos oddało czterech członków Kolektywu spośród których wszyscy opowiedzieli się ZA przyjęciem Uchwały.

W związku z powyższym stwierdzam, że Kolektyw przystępuje do procedury wyboru Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych. Zarządzam zatem 24-godzinny okres, w trakcie którego możliwe będzie zgłaszanie kandydatury z zastrzeżeniem, że kandydatury cudze powinny zostać potwierdzone przez zainteresowanego.

Ja ze swojej strony w imieniu Jedynej Legalnej Partii - siły przewodniej Ludu Szlacheckiego - pozwalam sobie zgłosić kandydaturę naszego Premiera Tysiąclecia, Wicekróla Weerlandu Marszałka Laszka Młynariewa. Chyba większość z Was zgodzi się ze mną, że premierem technicznym powinna zostać osoba o nieposzlakowanej opinii - uczciwa, bezrobotna, jednolinijna, a nade wszystko doświadczona. Wierzę głęboko, że Premier Tysiąclecia jako tymczasowy szef rządu poprowadzi Lud Szlachecki przez najbliższe miesiące trudnego marszu ku stabilności.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 21 zapytaniami.