Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 05, 2024, 12:30:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: IV obrady Parlamentu ZSKHiW VI kadencji  (Przeczytany 2376 razy)
Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« : Listopada 20, 2013, 03:44:04 »

Zamiast pokazu tanecznego wystąpi przed nami władca Aryunu tow. kmdr Targaryen, który zaśpiewa.

Panowie Towarzysze,

źle jest. Państwo nasze pogrążyło się w chaosie, gdzie każdy czyni jeszcze większy chaos. Mało kto skupia się na swych zadaniach, na rolach sobie powierzonych. Znaleźliśmy się niemalże nad przepaścią. Naszym zadaniem i jedyną szansą jest dziś zrobienie zdecydowanego kroku do przodu. Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Łaknie odnowy moralnej i społecznej, odnowy, którą wprowadzać należy na kilku płaszczyznach- fabularnej, wewnętrznej i technicznej.

       W mojej wstępnej mowie chciałbym odnieść się do postulatów, które padły w ostatnim czasie. Nasampierw kwestia ogólnego podniesienia poziomu. Nie ukrywajmy- obecnie za dużo w kraju spamu, za mało rzeczowości. Dlatego też popieram pomysł ogólnoludowej narady.
       W ostatnim czasie pojawił się postulat zniesienia pieniądza i wprowadzenia handlu wymiennego. Pomysł jest oryginalny, ciekawy i dobry, jednakże warto przedtem zastanowić się nad tym, czy takie rozwiązanie nie będzie w wielu przypadkach szkodliwe. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zakrojona na szeroką skalę dyskusja. Proponuje się także zniesienie możliwości posiadania prywatnych oddziałów zbrojnych, co nie jest do końca dobrym pomysłem. Lepszym rozwiązaniem byłoby znaczne ograniczenie maximum liczebności wojów na osobę. Tak samo nie do końca dobrym będzie natychmiastowa likwidacja majątków ziemskich. Polityka ich dotycząca to sprawa raczej guberni, a nie państwa. Nie oznacza to oczywiście, że jestem przeciwny zamianie majątków na KGR-y zarządzane przez obywateli. I ta sprawa wymaga dyskusji.

Podsumowując- czeka nas wiele pracy, wiele dysput i wiele reform. Postarajmy się postawić na pierwszym miejscu interes ZSKHiW.

Z uwagi na brak Archibokassy proponuję, by coś mądrego powiedział Towarzysz Pan Premier.
Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopada 20, 2013, 09:27:04 »

Drodzy posłowie!

No ale co ja mogę rzec jak wszystkie ważne projekty Ty już przedstawiłeś. No cóż, mam nadzieję, że te obrady będą burzliwe lecz owocne. Nie poddawajmy się, trzeba naprawić ZSKHiW.

Dziękuję za uwagę! Wiem, że wystawiłem waszą cierpliwość na wielką próbę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2013, 09:29:41 wysłane przez Laszk Młynariew » Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopada 20, 2013, 09:41:20 »

Stwierdzam, iż z powodu braku innych kandydatów Archibokassą zostaje moja skromna osoba. Winszuję.

Zasiada na fotelu, po czym słychać obecność insygnium legislacyjnego.
Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów
*******

Posłuch 6
Offline Offline

Wiadomości: 11613


Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopada 21, 2013, 03:44:11 »

Hahahahaha.

Cytuj
- Wszyscy Obywatele ZSKHiW zebrani na sali plenarnej Parlamentu ZSKHiW są zobowiązani do wyśmiania nowego Archibokassy.
Zasady Parlamentu ZSKHiW

Nakładam na wszystkich obecnych za wyjątkiem samego siebie karę w wysokości trzech loli.

Oto kupa:

Cytat: Arkadiusz II Filip
Ustawa o prywatnych oddziałach zbrojnych

art. 1.
Niniejsza ustawa określa kwestie związane z prywatnymi oddziałami zbrojnymi, ich tworzeniem oraz likwidacją.

art. 2.
Jako prywatny oddział zbrjony określa się oddział zbrojny będący własnością osoby prywatnej, zwanej dalej Fundatorem, będący na jej utrzymaniu i podlegający jej jurysdykcji. Prywatnymi oddziałami zbrojnymi nie są formacje podlegające władzom centralnym lub samorządowym.

art. 3.
1. Fundatorem może być osoba fizyczna lub prawna, o ile posiada ona majątek ziemski o powierzchni co najmniej jednego hektara.
2. Niedozwolony jest przymusowy werbunek do prywatnych oddziałów zbrojnych. Obowiązek wyżywienia członków oddziału spoczywa na Fundatorze.

art. 4.
1. Kwestie związane z nazewnictwem, uzbrojeniem, umundurowaniem oraz funkcjonowaniem prywatnych oddziałów zbrojnych określa Fundator.
2. Prywatne oddziały zbrojne winny działać zgodnie z przepisami prawa centralnego  Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, a także zgodnie z przepisami prawa miejscowego. W przeciwnym wypadku Sąd ma prawo rozwiązać dany prywatny oddział zbrojny, zaś Fundatora pozbawić prawa do posiadania innych prywatnych oddziałów zbrojnych.

art. 5.
Pojedynczy Fundator ma prawo posiadać oddziały o łącznej liczebności dziesięciu tysięcy osób.

art. 6.
W wyjątkowym wypadku Zwierzchnik Sił Zbrojnych ZSKHiW ma prawo do zażądać od Fundatora zbrojnego wsparcia Sił Zbrojnych ZSKHiW podczas działań wojennych. Jednocześnie Skarb Państwa zobowiązany jest wówczas do wpłacenia na konto Fundatora honorarium w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy loli za każdy miesiąc trwania działań wojennych, w których uczestniczy oddział, a także kwotę tysiąca pięciuset loli za każdego żołnierza, który zginął lub doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Debata potrwa do dnia 24 listopada, do godziny 12:00. Głosowanie przewiduję na 48 godzin. Otwieram debatę.

Moim zdaniem jest to kompromisowe rozwiązanie kwestii prywatnych armii. Zezwalamy na ich istnienie, jednakże z ograniczeniem liczebności (art. 5.) i z możliwością użycia oddziałów przez władze ZSKHiW (art. 6.). Proponuję od razu poprawkę do art. 5., gdyż początkowe założenie jest moim zdaniem niesłuszne.
Cytuj
art. 5.
Pojedynczy Fundator ma prawo posiadać oddziały o łącznej liczebności pięciuset osób.
Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopada 21, 2013, 10:12:41 »

Jestem przeciwnikiem tej nowelizacji. Trzeba przyznać, że nikt nie zwraca swoich oddziałów przeciwko innym obywatelom. Jedyny projekt utworzenia miniarmii wysunęła PRL i przypuszczam, że to właśnie wywołało reakcję. Pragnę tylko przypomnieć jeden fakt. Bojówki te nie stanowią zagrożenia, przynajmniej jak na razie, a PRLowska armia powstaje w jednym celu. Potrzebę jego realizacji zauważył, na długo przed powstaniem partii, Siergiej Makłow. W kraju istnieje pewna potężna ,,bojówka", którą chciał on zlikwidować. Chodzi o PMOB. To, że Makłow chciał likwidacji PMOBu jest głupie ale trzeba zrozumieć jedno. PRL swoje oddziały powołuje aby móc stworzyć jakąś równowagę w kwestiach fabularnych. Drastyczne zmniejszenie  liczby wojowników na osobę nie pozwoli na uzyskanie takiej równowagi, ponieważ wtedy jedna ze stron ewentualnego konfliktu fabularnego będzie miała decydujący głos w jego rozstrzygnięciu, jak było w przypadku Grabben. Wtedy to PMOB został wykorzystany w takim fabularnym konflikcie, czemu nie mam nic przeciwko, ale jest różnica między wykorzystywaniem ramienia zbrojnego podczas fabuły, a jej kontrolowanie za jego pomocą.

Jak to często robię, gdy się zbytnio rozpiszę, podsumuję:

Bojówka, która zapoczątkowała rozmowy o ograniczeniu liczebności oddziałów to przyszła bojówka PRL, której jedynym celem jest dążenie do częściowej chociaż równowagi dla PMOBu podczas wydarzeń fabularnych, ponieważ PMOB jest do nich wykorzystywany, a jest, co nie ulega wątpliwości, o wiele silniejszy od jakichkolwiek bojówek.

PS: Proszę nie opowiadać o tym, że istnieją dążenia do zakończenia fazy konfliktów etniczno-religijnych, bo to również temat na osobną dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2013, 06:44:22 wysłane przez Ciecierad Ciecieląg » Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopada 21, 2013, 10:35:04 »

Jutro szerzej się wypowiem i zapewne zaproponujemy z Laszkiem inne rozwiązania. Teraz muszę jednak zdementować obrzydliwe oszczerstwo wobec naszej armii poborowej. PMOB NIGDY nie został wykorzystany przeciwko jakimkolwiek mniejszościom religijnym i etnicznym i nigdy nie zostanie tak wykorzystany. Jego celem jest ochrona ludności cywilnej i w Grabinie go właśnie zrealizował:
PMOB przerwał wszelkie walki działaniami przeciwko obu stronom konfliktu. Bojownicy zostali wyłapani, a lud się cieszy!
Krótko mówiąc biły się wieśniaki weerlandzko-neomezytowe z hirshberskimi i kiedy miało dojść do poważnego rozlewu krwi PMOB uratował sytuację zachowując jednocześnie pełną neutralność (pałował wszystkich po równo). Nie przypominam sobie jeszcze sytuacji w której Królewskie Siły Lądowe wywiązały się ze swoich zadań, zawsze przesypiały wszelkie wątki fabularne i dlatego jestem przeciwnikiem jakichkolwiek bojówek. Skoro nie ma komu zajmować się oddziałami KSL i milicją to... a to zostawiam na jutro.
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopada 21, 2013, 11:13:34 »

Co nie zmienia faktu, że PMOB brał czynny udział w negocjacjach i miał znaczny wpływ na ich wynik. Nie powiedziałem, że został wykorzystany przeciw mniejszościom tylko, że służy do kontrolowania fabuły, co jest zjawiskiem negatywnym.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopada 22, 2013, 09:44:58 »

A Kult Kurdupla? PMOB bezwzględnie go niszczył. No dobra, to było dawno temu, teraz sytuacja jest inna.

Natomiast nie podoba mi się ten punkt:

Cytuj
art. 3.
1. Fundatorem może być osoba fizyczna lub prawna, o ile posiada ona majątek ziemski o powierzchni co najmniej jednego hektara.

Czemu to ma służyć? Przecież oddział nie musi składać się tylko z mieszkańców prywatnych ziem Fundatora (fajne określenie).
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopada 22, 2013, 10:21:29 »

Co do zacytowanego, przez Laszka fragmentu, zgadzam się. Jest niepotrzebny.

Wracając do sprawy PMOBu, to miesza się on w różne kwestie, co sytuacja, o której Laszk wspomniał, potwierdza. Drastyczne ograniczenie możliwości bojówek traktuję jako próbę wzmocnienia dominującej roli PMOBu, podczas przebiegu wszystkich wydarzeń fabularnych, opierających się na konfliktach lokalnych, a co za tym idzie, jednostki, która nim dysponuje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2013, 06:46:33 wysłane przez Ciecierad Ciecieląg » Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Listopada 23, 2013, 01:21:40 »

Ale już nie będziemy robić dużych wydarzeń fabularnych. Przez nie wiele osób może sobie pomyśleć, że w ZSKHiW wszystko jest ustawione. Musimy skupiać się na normalnej działalności mikronacyjnej.

A PMOB musi zostać. To stary, tradycyjny element ZSKHiW. Nie można go likwidować. To tak jakby usunąć dajmy na to... Biuletyn Rolniczy! Poza tym PMOB jest dobrze opisany i nie raz się przydał.
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Listopada 23, 2013, 01:24:23 »

Laszku, faktycznie przytaczanie rzeczy sprzed ponad dwóch lat z Drugiego Forum jako przykładu nadużywania PMOBu to doskonały pomysł. No i świetna współpraca wewnątrzpartyjna, nie ma co.

PMOB istnieje od zamierzchłych czasów w których połowa obecnych obywateli ZSKHiW o mikronacjach nigdy nie słyszała, to był inny kraj, Król miał władzę absolutną, a prawo praktycznie nie istniało, dopiero gdy zostałem Archibokassą w ciągu bodaj dwóch kadencji stworzyłem podstawy do jego rozwijania. Wcześniej nie było niczego. Zresztą po co ja się bronię? Jak widać strona PRL w Parlamencie obrała jako swoją argumentację ataki w kierunku mojej osoby. Towarzyszowi Ciecieradowi przeszkadza, że PMOB w Grabinie spełnił swoją funkcję powstrzymując lokalny konflikt przed konkretniejszym rozlewem krwi. Rozumiem, że intencją PRL jest zachowanie bojówek celem uniemożliwienia dokonywania interwencji rozjemczych w razie lokalnych konfliktów zbrojnych, a zatem wprowadzenie naszego kraju w stan permanentnej wojny domowej. Zmieńmy nazwę na Anarchokapitalistyczny Bajzel Hirschbergii i Weerlandu, bo to bardziej oddaje aktualny ustrój.

Skoro już kompletnie niepotrzebnie zaogniłem konflikt (po bezpośrednim ad personam w moją stroną nie wytrzymałem) czas na coś sensowniejszego. Zwolennicy bojówek płaczą, że nic ich nie chroni przed krwiożerczym PMOBem tylko czekającym aż się schylą. Rzekomo jedynie prywatne oddziały zbrojne mogą zadbać o bezpieczeństwo gmin. Wszyscy zapomnieli, że mamy coś takiego jak milicję. Można sobie zadać pytanie 'Jaką milicję, przecież ona nic nie robi' i faktycznie jest ono na miejscu. Dodajmy jeszcze, że znajduje się ona pod całkowitą kontrolą Laszka, który jednak czasem ją wykorzystuje... kiedy jest mu to wygodne.

I tu wkracza moja propozycja alternatywy wobec bojówek: zdecentralizujmy milicję, uczyńmy z niej coś w rodzaju jak to określił Król Straży Gminnej. Każda gmina posiadająca sołtysa miałaby obowiązek utworzyć swoje oddziały. Prawo określałoby ich liczność, najlepiej proporcjonalnie do liczby mieszkańców, możliwości itp. Jeśli ktoś chciałby stylizować milicję ze swojej gminy na wyzwolonych niewolników, albo wiejskie babcie to nikt by mu nie zabraniał, zatem nie miałoby miejsce żadne ograniczenie kreatywności. Co o tym sądzicie?
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Listopada 23, 2013, 09:50:18 »

Cytuj
Jak widać strona PRL w Parlamencie obrała jako swoją argumentację ataki w kierunku mojej osoby.
Po raz kolejny oskarżasz PRL o ataki na siebie. Zastanów się, czy krytykowanie czyjegoś posunięcia jest atakiem, bo według mnie nie. Opisałem konkretną sytuację, a że miałeś w niej udział, nie dało się uniknąć nawiązania do Twojej osoby.

Cytuj
Towarzyszowi Ciecieradowi przeszkadza, że PMOB w Grabinie spełnił swoją funkcję powstrzymując lokalny konflikt przed konkretniejszym rozlewem krwi.
Towarzysz Budzimir powinien jeszcze raz przeczytać wątki, które dotyczą działań, mających miejsce podczas konfliktu.  Rozlew krwi był rzeczywiście straszny. Obie strony używały gumowej amunicji. KRPW przeprowadziło oblężenie ludowe mojego szałasu, a ja do obrony prywatnej siedziby, do czego miałem prawo, ściągnąłem zombie i ludzi, którym dałem broń, właśnie z gumową amunicją. W zasadzie wystarczyłaby milicja, której jednak bardzo nie chciałeś na miejscu oblężenia. Możliwe, że nie pamiętasz, co powiedziałeś, kiedy postanowiłem sprowadzić pomoc z Bździszewa, więc zacytuję:
 
Jeśli GB się włączy to włączy się PMOB. To kilkadziesiąt tysięcy fanatycznych żołnierzy gotowych rozstrzygnąć spór!
Ciekawe to zapobieganie rozlewowi krwi prawda? Co ciekawe, nie podobał Ci się pomysł zabezpieczenia Szałasu przed ewentualnymi agresorami i napisałeś, że potrzebna jest interwencja, jak tylko zacząłem budować palisadę. Ostatecznie interweniowałeś pod koniec. Dobrze. Potrzebny był jakiś mediator, który byłby w stanie powstrzymać jedną ze stron od ataków, a drugą od agresywnej obrony. Kluczowym słowem jest mediator. A, że tak zacytuję Arka:

Cytuj
PMOB miał być kurwa mediatorem.
Problem w tym, że PMOB nie był mediatorem, a jawnie reprezentował jedną ze stron. Dowody? Proszę bardzo. PMOB przedstawiał warunki w imieniu Weerlandu, zamiast jego głównego reprezentanta-Lasza i to właśnie PMOB przyczynił się do zwycięstwa Weerlandu, w zasadzie zmuszając KGH do oddania Zlewni. Ja, Arek i Ramon, jako, że byliśmy wtedy Waszymi przeciwnikami mogliśmy tego nie uznać ale tego nie zrobiliśmy, bo należy przestrzegać umownych zasad fabuły, co na szczęście wszyscy tutaj robią. No więc nie mów, że PMOB zapobiegł rozlewowi krwi, przeinaczając tym samym fakty. PMOB nie tylko stał po czyjejś stronie ale miał decydujący głos przy rozstrzygnięciu wydarzenia fabularnego na korzyść jednej ze stron.

Cytuj
Rzekomo jedynie prywatne oddziały zbrojne mogą zadbać o bezpieczeństwo gmin. Wszyscy zapomnieli, że mamy coś takiego jak milicję.
Jedna z podstawowych różnic polega na tym, że bojówki są niezależne od czynników zewnętrznych(jak milicja). Poz tym, jak już powiedziałem. Nawiasem mówiąc, podczas oblężenia Szałasu byłeś zdecydowanie przeciwny interwencji milicji, co jest kolejnym dowodem na to, że nie chodziło Ci o mediację.

Cytuj
Rozumiem, że intencją PRL jest zachowanie bojówek celem uniemożliwienia dokonywania interwencji rozjemczych w razie lokalnych konfliktów zbrojnych, a zatem wprowadzenie naszego kraju w stan permanentnej wojny domowej.
O ,,rozjemczości" PMOBu się wypowiedziałem, a co do wojny domowej, to pewnie PRL wywołało te olbrzymie zniszczenia, które były skutkiem wojny domowej, jaką również PRL wywołało.

Cytuj
Zmieńmy nazwę na Anarchokapitalistyczny Bajzel Hirschbergii i Weerlandu, bo to bardziej oddaje aktualny ustrój.
Patrząc na to, co się obecnie dzieje, chętnie nadałbym nieco inną nazwę ale nie chcę aby ten konflikt zaczął się rpzeradzać w osobisty.



Teraz o Twojej alternatywie:

Cytuj
Każda gmina posiadająca sołtysa miałaby obowiązek utworzyć swoje oddziały.
Każda taka gmina w KGH ma obowiązek prowadzić konto w banku i rozliczać się z gubernią, a robi to tylko jedna. Wierzę, że wymiar spraw jest inny i w tworzenie oddziałów sołtysie bardziej będą chcieli się zaangażować, więc tutaj nie mam się do czego przyczepić.

Cytuj
Prawo określałoby ich liczność, najlepiej proporcjonalnie do liczby mieszkańców, możliwości itp. Jeśli ktoś chciałby stylizować milicję ze swojej gminy na wyzwolonych niewolników, albo wiejskie babcie to nikt by mu nie zabraniał, zatem nie miałoby miejsce żadne ograniczenie kreatywności. Co o tym sądzicie?
Alternatywa dosyć ciekawa. Pojawia się problem z niesołtysami. Poza tym, ciągle milicje mają większe ograniczenia. Na ten temat pisałem z Arkiem i powiedziałem wtedy dokładnie to, co teraz powtórzę:

Oddziały milicji, a bojówka? Sam powiedz, co jest ,,silniejsze". Milicja to wciąż służby porządkowe, a bojówka wciąż pozostaje w pewnym sensie armią. Armia z definicji ma szerszy od służb porządkowych zakres działań.

Zdecydowanie większe ograniczenia milicji, niż prywatnych bojówek również sprawiają, że przewaga PMOBu jest miażdżąca. PMOB może również interweniować w dowolnym miejscu, a straże gminne w innych tylko na pewnym obszarze. Jeśliby zamiast tego zrobić milicje gubernialne, z oddziałami gminnymi, którymi dowodziliby sołtysi ale tu znów pojawia się problem, jakim jest zależność od szczebli wyższych, której zostały wymienione.

Jeszcze jeden argument za bojówkami. Jeśli chcecie wprowadzić handel wymienny, to będą one bardzo przydatne. Bardzo ułatwiają zdobycie konkretnych dóbr, potrzebnych do transakcji, tym bardziej, że rabują głównie na ziemiach niczyich. Poza tym, pierwszą bojówkę utworzył Laszk - lider tych, którzy się im sprzeciwiają, a nie ulega wątpliwości, że Drużyna Laszka się sprawdziła.

Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopada 23, 2013, 10:17:39 »

Poza tym, pierwszą bojówkę utworzył Laszk - lider tych, którzy się im sprzeciwiają, a nie ulega wątpliwości, że Drużyna Laszka się sprawdziła.

Ale w mojej bojówce jest ledwo 100 ludzi, na dodatek komicznie uzbrojonych. Jestem za prywatnymi oddziałami, ale w ich pierwotnej formie (bandy nierozgarniętych osiłków). Dlatego będę głosował za ustawą z poprawką.
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopada 23, 2013, 10:28:33 »

Ja prywatnej bojówki nie mam. Powtarzam, że jedynie PRL tworzy jakąś dużą armię ale tłumaczyłem w jakim celu i nie wpłynie to raczej na niekorzyść kraju, a przeciwnie. Umożliwi pomniejszym jednostkom wykazywanie podobnej inicjatywy i zapobiegnie monopolizacji fabuły(znów dodam, że kwestię odchodzenia od niej najlepiej zostawić na osobny temat).
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopada 23, 2013, 11:08:24 »

No nie ja zacząłem w tym wątku wielkiego 'rozliczania' PMOBu. I po co prowadzić taką politykę historyczną? Jak się nie podoba PMOB to zrób ustawę ograniczającą jego możliwości i tyle. Po co się nad tym tak rozwodzić, tamte wydarzenia były czysto humorystyczne, a Ty jakoś robisz z nich stare rany.

Strasznie boli Cię kwestia ograniczeń, ale spójrz na Parlament. Regulamin na bite 10 stron A4, rygorystyczne zasady, a działa. Teraz spójrz na Parlament sprzed rozpoczęcia ich wprowadzania: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=440.0
Ograniczenia, zasady to podstawa normalnego funkcjonowania. Jesteśmy forum internetowym, każdy może sobie napisać co chce, ale gdybyśmy ten fakt nieustannie wykorzystywali stworzyłby się totalny burdel taki jak na podanych pozbawionych zasad obradach.

Wspomniany przez Ciebie konflikt grabiński był starciami tępych chłopów z ciupagami. W obecnych warunkach stałoby się to rzezią z setkami ofiar. Milicja kompletnie go olała i dlatego wkroczył PMOB. W przypadku istnienia struktur milicyjnych gminnych i gubernialnych nie musiałbym interweniować. Problem w tym, że nie chcesz wojsk rozjemczych, jeno do walki ze swoimi wrogami. Przy przekształceniu bojówek w lokalną milicję nie straciłyby one nic ze swojego klimatu, nie byłoby ograniczeń kreatywności, a mielibyśmy gwarancję, że nawet w razie lokalnych konfliktów to milicja dbałaby o bezpieczeństwo cywili, nie PMOB. PMOB by wkraczało dopiero, gdy ta by zawiodła.

Zgłaszam poprawkę:
Cytuj
art. 6.
W wyjątkowym wypadku Zwierzchnik Sił Zbrojnych ZSKHiW ma prawo do zażądać od Fundatora zbrojnego wsparcia Sił Zbrojnych ZSKHiW podczas działań wojennych.
No bo jak to tak płacić komuś za to, że broni swój własny kraj.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2013, 11:36:41 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 21 zapytaniami.