Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 02, 2024, 09:07:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wprowadzenie w życie nowych przepisów tytularnych  (Przeczytany 427 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« : Lipca 25, 2021, 02:54:33 »

Towarzysze,

w dniu dzisiejszym Szlachecki Kolektyw Decyzyjny uchwalił nową ustawę o tytułach honorowych. W związku z tym za cztery dni nowe przepisy wejdą w życie, a do mnie należeć będzie ich wdrożenie. Nie chciałbym opierać się na własnym widzimisię, więc postanowiłem podjąć temat w sposób publiczny. Szczególnie zapraszam do zabrania głosu samych zainteresowanych - posiadaczy tytułów.

W chwili obecnej rejestracja wyróżnień i tytułów prowadzona jest przez moją Kancelarię w tym miejscu. Jak łatwo można dostrzec w świetle nowych przepisów Szlachtę Nienormalną tworzyć będą następujące osoby:

ja jako król,
Laszk Młynariew jako wicekról Weerlandu, książę Węglogrodu oraz diuk,
Katha Joanna de Vill jako księżna na Malinowym Dworze,
Mistrz Budzimir VII jako arcypatriarcha,
Krzysztof Septimus jako markiz,
Wielki Sternik jako hrabia,
Ciecierad Ciecieląg jako hrabia,
Siergiej Makłow jako baron,
Tobiasz von Richtoffen jako baron,
a także Aleksy Faradobus jako Inzucht-Prinz to jest potomek Przemysła Faradobusa.

Pozostali obywatele utworzą Szlachtę Normalną i mogą posługiwać się takimi godnościami jak Szlachcic, Edlegenosse, Nobilec czy Nobilitariusz (do wyboru).

Nowe przepisy wprowadzą dwie podstawowe zmiany:

- tytuły barona i równoważne będą mogły być nadawane także przez zarządców guberni, a więc jeśli Weerland postanowi, że sołtys gminy powinien być nazywany frarem to Wielebny będzie mógł np z automatu wynosić sołtysów do tej rangi,
- wszyscy posiadacze tytułów będą mogli używać zarówno formy podstawowej (np hrabia), jak i formy hirschberskiej (np Graf) czy weerlandczkiej (za zgodą władz GW),
- posiadacze kilku tytułów mogą dowolnie używać każdego z nich dlatego Frar z Przesieki, który potem zostanie np Frarem Nowodomskim będzie mógł się przedstawiać np jako Frar Nowodomski z Przesieki.

Pomyślałem sobie, że warto by już teraz skonsultować się kto i jak powinien być nazywany. Może i nie jest to kwestia priorytetowa, ale wydaje mi się że ciekawa i z potencjałem. I tak:

- Laszkowi Młynariewowi przysługuje tytuł księcia Węglogrodu, który kiedyś mu nadałem - jeśli będzie miał ku temu wolę to równie dobrze będzie się mógł nazywać Wielkim Frarem z Węglogrodu;
- Krzysztof Septimus jest Hirschbergiem, a więc rozważam aby nadać mu prawo nazywania się Markgrafem swojej posiadłości tj. Markgraf von Vergen,
- Ciecierad Ciecieląg posiada tytuł hrabiowski, ale działa głównie w niemieckojęzycznych regionach ZSKHiW. Jeżeli taka będzie jego wola to mogę np nadać mu godność Graf von Grabben albo von Marzdorf,
- Tobiasz to podobny przypadek, który w dodatku posiada niemieckie nazwisko. Z tego względu w jego przypadku proponowałbym formę Tobiasz Freiherr von Richtoffen przy czym za jakiś czas mógłbym nadać mu dodatkowo tytuł związany z Żuławami np Graf von [tu np nazwa jego posiadłości na Żuławach].

W ogóle przyjąłbym zasadę, że jeśli ktoś czuje się Hirschbergiem albo kimś w tym rodzaju i ma w nazwisku von, zu itp. to powinien używać tytułu niemieckiego jako części nazwiska. Dodam też, że jakby się kto pytał to forma Baron też w języku niemieckim funkcjonuje, a zatem Tobiasz Baron von Richtoffen też będzie poprawnie. Z kolei jeśli taki człowiek awansuję to ja mu dodam po prostu pełny tytuł.

To takie luźne propozycje. Generalnie jestem otwarty na wszelkiego rodzaju manipulacje.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2021, 02:57:53 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipca 25, 2021, 04:16:54 »

Wspomnienie Siergieja Makłowa przypomniało mi o jego istnieniu. Może warto byłoby go odszukać i przekazać informacje o powrocie ZSKHiW.
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipca 25, 2021, 07:59:04 »

Pamiętam, że ktoś z nas miał do niego realowy kontakt. Chyba był to Ciecierad, ale nie wiem czy się nie mylę.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipca 29, 2021, 11:51:24 »

Nowe przepisy weszły dziś w życie, a ja przymierzam się do aktualizacji tytułów w wykazach. Do rozstrzygnięcia pozostają następujące kwestie:

1. Czy Hirschbergowie i Germanie (Ciecierad, Tobiasz, Siergiej, Krzysztof) planują używać tytułów niemieckich? I jeśli tak to w jakiej formie? Służę tu pomocą.
2. Czy władze Guberni Weerlandzkiej wyrażają zgodę na używanie przez Weerlandczyków (Laszk, Katha) weerlandzkich odpowiedników tj tytułów wielkiego frara (frarzycy) w przypadku zaistnienia chęci?
3. Także władzom Guberni Weerlandzkiej oraz Guberni Zachodniej przypominam o możliwości nadawania tytułu barona i odpowiedników. W tym momencie luźno sugeruję, aby tow. Guliwerowi nadać godność frara z Gnojna.  
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2021, 12:32:54 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 2847



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 12, 2021, 02:00:13 »

W takim razie, bardziej powinienem używać tytułu Freiherra czy Barona?
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 12, 2021, 05:52:11 »

Jak wolisz.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Września 23, 2023, 09:25:42 »

Mam dość poważną zagwozdkę co do mojej tytulatury. Moja przynależność ,,administracyjna" do guberni nie stanowi może wielkiego problemu ze względu na niemieckość KGH i GZ, ale chociaż nie widzę sensu we wprowadzeniu odrębnej tytulatury dla GZ obecnie, to na dłuższą metę być może warto będzie taką stworzyć dla uwzględnienia specyfiki stepowej (musiałbym jednak do tego czasu opisać kulturę Stepów, bo to coś, czego nie podjąłem się nigdy, a skoro Hirschbergia została ogarnięta, to GZ jako z natury bardziej wyrazista nie może zostawać w tyle).

Pytanie więc: czy sensowniej byłoby abym przyjmował tytulaturę hirschberską o ewidentnie feudalnym rodowodzie czy może olał i zaczekał do momentu opisania tradycji koczowniczej niemieckiej szlachty stepowej?

No i też jednak zamierzam bardzo mocno wrócić do korzeni - koniec końców moja obecność tutaj zaczęła się od tożsamości dziabaduskiej, z której nigdy nie zrezygnowałem. Co mam robić?
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Września 25, 2023, 08:41:57 »

A po co masz wybierać? Najlepiej zabrać obie.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Września 25, 2023, 10:38:43 »

Skoro tak, to chyba zacznę posługiwać się tytułem grafa von Grabben. To wydaje się mieć najwięcej sensu. Poproszę o modyfikację rejestrów, w których widniało moje nazwisko.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.02 sekund z 21 zapytaniami.