Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 03, 2024, 06:55:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja "Bździszewo"  (Przeczytany 1135 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Lipca 11, 2014, 08:41:21 »

Zdaje się, że ta baza była zapomniana i te jednostki nie walczyły.

http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=2592.0
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Lipca 11, 2014, 10:22:57 »

Cytuj
Ciecieradzie, z racji tego że cały czas nie posiadam łączności z moimi oddziałami, każ chociaż jednemu z twoich podbiegnąć na nasze tereny z kablem do radiostacji. Inaczej nie jestem w stanie wydawać im rozkazów.

Zaraz... Ty czasem nie byłeś razem z żołnierzami?
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 2847



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Lipca 11, 2014, 10:27:25 »

Eldo się za mnie przebrał. Nie mogłem się narażać.
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Lipca 12, 2014, 02:00:05 »

No cóż. W takim razie wypada się wziąć do roboty. Wydałem Onym odpowiedni rozkaz. Niedługo powinieneś odzyskać łączność. Poinformuję o postępach ,,misji".
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Lipca 17, 2014, 12:07:24 »

Nie obyło się bez strat i tylko połowa z ludzi, których wysłałem dotarła na miejsce. Ale jak to mawiał mój wujek: ,,Ja mam ludzi mnogo".  Możesz wydawać rozkazy. Uważaj tylko, bo bździszewianie połapali się, że coś kombinujemy i mogą wkrótce zaatakować.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 2847



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Lipca 26, 2014, 09:14:08 »

Chyba straciłem całą inspirację, wybacz  Zawstydzony
Ciecieradzie, powierzam ci wszystkich moich żołnierzy, podbij za ich pomocą resztę Bździszewa.
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Sierpnia 04, 2014, 09:32:54 »

Jak się się zara zdenerwuję




Kurde panie... Jak ja przecież irkuńskiego nie znam.

Kilku moich ludzi, którzy dotarli tu ostatnio miało ze sobą śliwowicę, w którą wyposażeni zostali w razie nadejścia jakiejś Czarnej Gadziny, która z kolei podobno może czasem nadejść. Dzięki świętemu napojowi  żołnierze Tobiasza zdołali zrozumieć mój niemiecko-weerlandzko-dziabadusko-victoriański, dzięki czemu mogłem drogą radiową wydawać rozkazy. Z śliwowicy skorzystano w idealnym momencie, ponieważ Czarna Gadzina właśnie przyszła i bździszewianie na usługach ZZPiZ przystąpili do natarcia. Zaatakowano nas od północy, przy czym nieliczni już wierni słusznej władzy bździszewianie donieśli mi, że pozostałe ,,armie" ZZPiZ również się przemieściły.



Jak widać na załączonym planie, wrogowie Ustroju i Partii, a co najgorsze moi wrogowie mogą nas otoczyć. Towarzysze! Z powodu zaistniałych okoliczności nie mogę was ewakuować z Bździszewa(okrzyki oburzenia) ale za to mam dobrą wiadomość. Ci z was, którzy przeżyją zostaną objęci pańszczyzną w mojej posiadłości w Marzdorf(oburzeni momentalnie się uspokajają), a ci którzy zdezerterują, zostaną natychmiast przyjęci do Onych(rozlegają się wiwaty). Tak Towarzysze! Władze Guberni jednak szczodre! Jak do tej pory, mieliście przemieścić się Grauwasser do Marzdorf. Teraz, gdy tylko odeprzecie atak z północy macie przez Grauwasser, a potem przez jej kanały dotrzeć do Wielkich Magazynów i za wszelką cenę je zdobyć.No...(dobrze, że mają tam dowódców od Tobiasza, bo by się wydało, że jest tak bardzo cywilem) wykonać!

Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Sierpnia 04, 2014, 10:18:11 »

Podesłałbym jakieś wsparcie, ale nasza armia aktualnie tak jakby nie ma pieniędzy. Może jednak wyślę wam trochę żołnierzy z nowymi pojazdami pancernymi, celem przetestowania ich w warunkach bojowych.
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Sierpnia 04, 2014, 10:20:59 »

Tak to dobry pomysł. Chyba zastanowię się jednak nad oddaniem Weerlandowi kiedyś tych milicjantów, których mi użyczyłeś, chociaż miałem tego nie robić. 
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Sierpnia 05, 2014, 11:55:39 »

Czekam na wsparcie od Laszka, a tymczasem moi, tzn. Tobiasza ludzie zdołali odeprzeć pierwszy atak, choć nie obyło się bez strat. Żeby uniknąć dalszych szkód, pod osłoną nocy żołnierze opuścili ląd, pierwszy raz od dawna wsiadając na swoje łodzie, wcześniej przeciągnięte po lądzie na drugą stronę zapory. Na mapce kierunek tego no... nie marszu...



Spodziewam się dotarcia do Wielkich Magazynów jeszcze jutro o ile wrogowie nie spowolnią ,,rejsu".
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Sierpnia 07, 2014, 09:13:55 »

Po kilkugodzinnym, niezwykle trudnym rejsie, siłom wiernym prawym władzom Guberni udało się przebyć całą drogę wodną, która była do pokonania. W międzyczasie dwukrotnie ,,wojska"  zostały potraktowane ostrzałem z mostów, pod którymi przepływały, a także z brzegów kanałów. Najbardziej krwawe walki miały miejsce podczas postoju, poprzedzającego wysadzenie tamy, blokującej, zaznaczony na mapie kolorem żółtym, kanał.



Pokonanie głównej przeszkody w kontynuowaniu operacji chwilowo obniżyło morale bździszewian, co jednak nie zmieniło faktu, że przez długi czas niemożliwe okazywało się zbudowanie bezpiecznej odległości od napastników. Dopiero na ostatnim odcinku kanału, ścigający znacznie zwolnili, uznając, że mają do czynienia ze zwykłą ucieczką.



Straty, jakie uczestnicy misji ponieśli byłe straszliwe ale pozostał przed nimi przynajmniej jeden etap zadania, a mianowicie  dotarcie do Wielkich Magazynów. Gdzieniegdzie w stronę maszerujących oddawane są z okien strzały, jednak im bliżej Magazynów, tym mniejszy procent ludności popierał buntowników i wyprawa stawała się nieco mniej uciążliwa.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Sierpnia 07, 2014, 10:45:03 »

Tymczasem do Bździszewa dotarły główne siły z Marzdorf. Obrzeży miasta nikt nie bronił, a wręcz przeciwnie. Grupki cywili z entuzjazmem witały Onych. Okazuje się, że po ponad miesiącu oficjalnej władzy ZZPiZ, poparcie dla władzy gubernialnej zdecydowanie wzrosło, a lud szlachecki Bździszewa coraz przychylniej patrzy na wprowadzone przez Gouvernementregierung, przed buntem, reformy. Do czasu zdobycia Wielkich Magazynów, główne siły nie zagłębią się dalej na terytorium wroga, za to prowadzona będzie akcja propagandowa, mająca na celu zapewnienie mi pełnego poparcia ludu głodującego Bździszewa.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Sierpnia 08, 2014, 01:41:11 »

A więc gratuluję! Celem zdobycia zaufania ludu proponuję przywieźć tu trochę jedzenia z Hirschbergii.
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Sierpnia 12, 2014, 10:38:31 »

Postąpiłem według rady Laszka i zakupiłem żywności za prawie 100 loli. Nie wiem ile by jej było w normalnych warunkach                  ale w warunkach Bździszewskich każda ilość czegoś jadalnego jest wystarczająca. Akcja propagandowa zakończyła się sukcesem,
a wieść o treści ,,Gubernator jednak szczodry" błyskawicznie rozeszła się po całym mieście. a ZZPiZ zaczął tracić poparcie.
W ten sposób, dalsze działanie ze strony Guberni powinny stać się bezpieczniejsze.




Tymczasem w innej części Bździszewa otwarte zostały Wielkie Magazyny. Ich zawartość będzie w odpowiedni sposób wykorzystana,
w swoim czasie. Ze względu na osiągnięcie pierwszego celu, jakim były właśnie magazyny i sukces propagandowy, ONI zagłębiają się obecnie w głąb Gouvernementvolkstadt aby móc odzyskać pełną kontrolę oraz zetrzeć się z głównymi siłami ZZPiZ.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Moderator
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6128


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Września 23, 2014, 06:17:30 »

Wielkie Magazyny zostały zdobyte już w sierpniu. Pewnie zastanawiacie się dlaczego od tamtej pory w Bździszewie panował całkowity spokój. Już wyjaśniam. Dzięki przezorności Giorgija, który zakupił dla Guberni mnóstwo produktów Senshishopu od Davida Kovacsa, moi ludzie odzyskali morale. Następnie nakazałem rozdać zawartość pierwszego magazynu ludowi głodującemu, dzięki czemu Bździszewo po raz pierwszy od czasów Septimusa stało się miastem kolorowym i radosnym. Bez mojej wiedzy, ONI wykorzystali również zawartość pozostałych magazynów czyli odpalili wszystkie fajerwerki z trzeciego  magazynu, a z dokumentów gubernialnych, znajdujących się w drugim magazynie zrobili papierowe samoloty. Przez długi czas próbowałem nawiązać kontakt z walczącymi ale udało mi się to dopiero dzisiaj. Dzięki narkotykom, ludność cywilna w pełni poparła Jedyną Słuszną Władzę. Apteczki z Magazynów pozostały niezużyte, więc wykorzystam je w swoim czasie do różnych słusznych celów.

Jako, że euforia, ogarniająca całe Gouvernementvolkstadt zaczyna mijać i ludzie powoli dochodzą do siebie,wkrótce ostatecznie rozprawię się z wrogami monarchosocjalizmu, winnymi całego tego zamieszania.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW,
Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego,
Geniusz Troski o Człowieka
(-) gen-mjr dr Ciecierad Ciecieląg graf von Grabben

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 20 zapytaniami.