Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 19, 2024, 12:51:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 2. Obrady Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego  (Przeczytany 2075 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Sierpnia 12, 2021, 11:13:50 »

Tak, pozwolę sobie dopiero teraz otworzyć głosowanie.

Zarządzam jednak najpierw ostatnie czytanie wersji pierwotnej:

Cytuj
Ustawa o Królu Hirschbergii i Weerlandu

Art. 1.
1. Na podstawie przepisów Konstytucji ZSKHiW niniejsza ustawa reguluje kwestie związane z trybem elekcji oraz objęcia władzy przez Króla Hirschbergii i Weerlandu, zwanego dalej Królem.

Art. 2.
Król sprawuje swój urząd do chwili śmierci, odwołania w wyniku referendum lub abdykacji. Opróżnienie tronu ogłasza ustępujący Król lub Premier ZSKHiW.

Art. 3.
Do czasu objęcia urzędu przez nowego Króla jego obowiązki pełni Naczelnik Państwa, wyznaczony przez poprzedniego Króla. W przypadku, gdy zmarły lub ustępujący Król nie wyznaczył Naczelnika Państwa, bądź w przypadku rezygnacji wyznaczonego kandydata, wybierany jest on przez Radę Najwyższą ZSKHiW.

Art. 4.
1. Naczelnik Państwa czuwa nad przebiegiem procesu elekcji nowego Króla, której dokonuje Komitet Elekcyjny o składzie określonym przez przepisy Konstytucji ZSKHiW. Impreza elekcyjna finansowana jest z budżetu państwa i odbywa się w miejscu wyznaczonym przez Naczelnika Państwa.
2. Komitet Elekcyjny dokonuje wyboru Króla większością kwalifikowaną trzech czwartych głosów. Każdemu z jego członków przysługuje jeden głos.
3. Obrady Komitetu Elekcyjnego są jawne. Wybór Króla ogłasza Naczelnik Państwa w ciągu dobry od jego dokonania.

Art. 5.
1. Król obejmuje urząd w czasie ceremonii instalacji, która odbywa się w ciągu dwóch tygodni od chwili wyboru. Niedopełnienie tej procedury równoznaczne jest z rezygnacją elekta i rodzi konieczność powtórzenia procesu elekcji.
2. Obowiązkowym elementem ceremonii instalacji jest złożenie przysięgi przez elekta w obecności członków Rady Najwyższej ZSKHiW. Złożenie przysięgi jest równoznaczne z objęciem tronu. Pozostałe części ceremonii są mniej ważne.
3. Ustala się tekst przysięgi:

Obejmując Tron Hirschbergii i Weerlandu przysięgam Ludowi Szlacheckiemu miłość, wierność i uczciwość monarszą oraz, że go nie opuszczę aż do śmierci, odwołania w wyniku referendu lub abdykacji. Zamierzam dochować wszelkich praw gwarantowanych przez Konstytucję Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, a w szczególności prawa do spożywania bimbru i używania patelni. Chcę, planuję, mam zamiar stać na czele państwa i Partii prowadząc Lud Szlachecki ku monarchosocjalizmowi w zgodzie z naukami Wielkiego Sternika.

4. Elekt może dopełnić przysięgę dowolną formułą religijną.
5. W przypadku, gdy ceremonia instalacji odbywa się na terenie Hirschbergii lub gdy została zorganizowana z niedostateczną pompą dopuszcza się możliwość zorganizowania dodatkowej symbolicznej ceremonii na ziemiach Weerlandu.

Art. 6.
Byłym Królom przysługuje honorowy tytuł Króla Seniora lub Emerytowanego Króla. Jednej z konkubin, tudzież konkubentów Króla przysługuje honorowy tytuł Królowy. W przypadku, gdy Król uważa się za kobietę możliwe jest nazywanie jej Królową Hirschbergii i Weerlandu.

Art. 7.
Obecnego Króla zobowiązuje się do wygłoszenia słów przysięgi w dowolnym miejscu publicznym, w terminie dwóch tygodni od wejścia w życie niniejszej ustawy.

Art. 8.
1. Z chwilą wejścia w życie niniejszej ustawy unieważnieniu ulega Uchwała Parlamentu ZSKHiW z dnia 13.01.13 r. Ustawa o sukcesji królewskiej.
2. Ustawa wchodzi w życie z chwilą jej opublikowania w Katalogu Praw Wszystkich.

... a także zgłoszonej poprawki:

Cytuj
4. Elekt może dopełnić przysięgę formułą religijną dowolnej Tezy Antagonistycznej.

Głosowanie potrwa do jutra, do godziny 19:00. W przypadku głosów ZA proszę o informację na temat tego, czy głosujący opowiada się za wersją z poprawką.

Otwieram głosowanie.

Głosuję ZA wersją podstawową.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 2
Offline Offline

Wiadomości: 2847



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Sierpnia 12, 2021, 01:55:03 »

Głosuję ZA wersją podstawową.
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Sierpnia 12, 2021, 04:31:37 »

Co za skandaliczne wycinanie Wszechbudzimiryzmu z domeny publicznej! Dawniej było powiedziane, że koronę Królowi-Elektowi podaje aktualny Budzimir, a ten wtedy nakłada ją na głowę! Teraz przyzwolenie na jakieś inne wiary! To jak usuwać nawiązania do monarchosocjalizmu!

Głosuję ZA wersją z poprawką. W przypadku nieprzejścia poprawki głosuję przeciw.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2021, 04:36:59 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
****

Posłuch 9
Offline Offline

Wiadomości: 6724



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #63 : Sierpnia 12, 2021, 05:18:03 »

Muszę poprzeć Mistrza Budzimira:

Głosuję ZA wersją z poprawką. W przypadku nieprzejścia poprawki głosuję przeciw.
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Sierpnia 12, 2021, 07:32:18 »

Głosuję za wersją z poprawką, ale zaznaczam ze mnie nikt nie kupi, jak kiedys ktoś mnie kupi to możecie mi napluć w twarz i nazwać mnie szmatą. w przypadku nie przejścia poprawki głosuje przeciw
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Tymoteusz Faradobus
Inzucht - Prinz
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 441


Inzucht-Prinz


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Sierpnia 12, 2021, 07:38:14 »

ZA wersją podstawową
Zapisane

Tymoteusz Aleksy Faradobus herbu Świetlisty Jeleń
Inzucht - Prinz
Przewodniczący Komitetu Głównego HOMO
Sołtys Gnojna Gulliver 'Goose' de Juus
Sołtys Gnojna, Baron ZSKHiW, Ludowoszlachecki Komisarz Spraw Wewnętrznych
Przodownik
**

Posłuch 5
Offline Offline

Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Sierpnia 12, 2021, 10:04:42 »

WSTRZYMUJĘ się
Zapisane
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Sierpnia 13, 2021, 06:29:13 »

Zamykam głosowanie. OddanoL

3 głosy za wersją podstawową
3 głosy za wersją z poprawką z czego dwa warunkowane przejściem poprawki, które przekształcają się tym sposobem na głosy przeciwne
2 głosy wstrzymujące

W efekcie mamy:

3 głosy za wersją podstawową
1 głos za wersją poprawioną
2 głosy przeciw
2 głosy wstrzymujące

Tym sposobem projekt upadł.

Niespodziewanie dymisję złożył Premier Tysiąclecia w związku z czym zachodzi konieczność powołania nowego Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych. Zarządzam 24-godzinnny okres zgłaszania kandydatur połączony z debatą.

Jednocześnie zaznaczam, że w przypadku gdy nie będę miał możliwości prowadzenia posiedzenia obowiązki Przewodniczącego Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego będzie warunkowo wypełniał Mistrz Budzimir VII.
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Sierpnia 13, 2021, 07:14:34 »

Zgłaszam swoją kandydature na premiera. Jestem w ostatnim czasie najaktywniejszym obywatelem, tworze nowe wątki , odnajduje stare i wkładam w nasze państwo mnóstwo mnóstwo pracy. Od czasu mojego przybycia w 2015 nauczyłem sie też zasad tutaj panujących i moje ostatnie działania są wzorem w zakresie przestrzegania prawa. Mam też w sobie dużo pokory, zapału do nauki i zadawania pytań gdy czegoś nie wiem. Zapewniam was ze moja kadencja byłaby jedną z najaktywniejszych. Wspólnie z Królem zadbałbym o naszą dyplomacje i doprowadził do otwarcia ambasad u naszych ważnych przyjaciół, będe kontynuował prace premiera tysiąclecia w zakresie reformy naszej ekonomi. Mój gabinet da możliwość wykazania się gorliwym nowym przodownikom monarchosocjalizmu i jednocześnie będzie wzorem sprawności, szybkości i skuteczności.

Bardzo was proszę o kandydowanie na mnie. i zachęcam do zadawania mi pytań, na wszystkie postaram się wyczerpująco odpowiedzieć.
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Sierpnia 13, 2021, 07:37:55 »

No i teraz trzeba będzie zgłosić projekt raz jeszcze, słuszny religijnie i ideologicznie! Straszna szkoda z tą dymisją, mam nadzieję, że Arbuz zostanie nowym Premierem!
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 16
Offline Offline

Wiadomości: 5286



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #70 : Sierpnia 13, 2021, 09:30:56 »

To ja pozwolę sobie zadać pytanie podstawowe: kogo wpuści Towarzysz do koryta i na jakie stanowiska?
Zapisane

prof. dr net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Organizator Zjazdu Partii i Wykonawca Jego Wskazań, Senior – Protektor Stepów Wewnętrznych i Żuław Rzeżuszych,
Protektor Budzimiryzmu, Promotor Cywilizacji Aktywności, Głosiciel Nowej Kolektywizacji, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Sierpnia 13, 2021, 09:46:06 »

Gulivera i von kota
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Sołtys Gnojna Gulliver 'Goose' de Juus
Sołtys Gnojna, Baron ZSKHiW, Ludowoszlachecki Komisarz Spraw Wewnętrznych
Przodownik
**

Posłuch 5
Offline Offline

Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Sierpnia 14, 2021, 05:49:15 »

Towarzyszu Arbuzie, w takim razie chyba wyjątkowo nie oddam głosu wstrzymującego się!
Zapisane
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6866



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Sierpnia 14, 2021, 06:34:53 »

Czas minął. Ogłaszam, że kandydatami są Aleksy Faradobus i Arbuz Dumbledore!

W sprawie wyboru na Premiera ZSKHiW kandyduje na Arbuza I Dumbledore'a. Znaczy wróć, głosuję!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 07:23:19 wysłane przez Mistrz Budzimir VII » Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor



Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1423



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Sierpnia 14, 2021, 07:18:16 »

W sprawie wyboru na Premiera ZSKHiW głosuje na Arbuza I Dumbledore'a.
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 19 zapytaniami.